Samochody seryjne
arkusz w PDF

MERCEDES BENZ C - KLASSE III (2007-2014)

Galeria MERCEDES BENZ C - KLASSE III

Oficjalna prezentacja trzeciej generacji samochodów klasy C odbyła się w marcu 2007 roku podczas Salonu Samochodowego w Genewie. Początkowo oferowano jedynie modele z nadwoziami trzybryłowymi, a nadwozia typu kombi były dostępne od grudnia 2007 roku.

Nadwozia o nowej konstrukcji miały rozstaw osi zwiększony o 4,5 cm, a dzięki zastosowaniu blach stalowych o podwyższonej wytrzymałości były sztywniejsze i nieco lżejsze.

Podstawowy czterocylindrowy silnik benzynowy ma pojemność skokową 1,8 dm3 i jest doładowany sprężarką mechaniczną. Większe silniki tego rodzaju mają układ V6 i pojemność od 2,5 do 3,5 dm3. Turbodoładowane silniki Diesla mają pojemność 2,2 lub 3,0 dm3 i występują w kilku wariantach różniących się osiągami.

Modele podstawowe mają napęd przekazywany na koła tylne, ale z większymi silnikami dostępny jest układ 4 Matic z dołączanym napędem kół przednich. W ofercie znajdują się również usportowione wersje przygotowane przez AMG, które wyposażono w potężny silnik V8 o pojemności 6,3 dm3.

W 2008 roku wprowadzono do produkcji ekologiczną wersję 250 CDI BlueEfficency.

W styczniu 2011, podczas Salonu Samochodowego w Detroit, odbyła się oficjalna prezentacja samochodów klasy C po modernizacji (face-lifting). Ich sprzedaż w Europie rozpoczęto w marcu 2011 roku.

Samochody otrzymały nowy zderzak przedni i lampy o zmienionym kształcie. Zmieniona tablica rozdzielcza upodobniła się do rodziny CLS. Szeroka gama silników została zmodernizowana pod kątem ekologicznym.

Na genewskim Salonie Samochodowym w marcu 2011 roku debiutowała trzecia wersja nadwoziowa w postaci trzybryłowego coupe, a na rynku samochody te pojawiły się w czerwcu. Rozstaw osi nie został zmieniony. Nadwozie coupe miało lepsze własności aerodynamiczne, ale wnętrze przewidziano dla czterech osób.

Zakończenie produkcji samochodów trzeciej generacji nastąpiło w połowie 2014 roku.

Wszelkie prawa zastrzeżone - AUTO-ERA - 2002-2022 ; Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu