Samochody seryjne
arkusz w PDF

OPEL CORSA E (2014-...)

Galeria OPEL CORSA E

Piąta generacja samochodów Corsa miała swój oficjalny debiut jesienią 2014 roku podczas Salonu Samochodowego w Paryżu. Wkrótce potem ruszyła produkcja w niemieckiej i hiszpańskiej fabryce Opla, natomiast sprzedaż tych pojazdów rozpoczęto w styczniu 2015 roku. W konstrukcji nowego modelu wykorzystano dotychczasową płytę podłogową. Nadwozie zostało zmodernizowane, ale zachowano charakterystyczną, zróżnicowaną formę nadwozia w dwóch wersjach. Największe różnice w stosunku do poprzednika widoczne są w przedniej części nadwozia.

Znaczące zmiany przeprowadzone zostały w gamie jednostek napędowych. Nowością był trzycylindrowy turbodoładowany silnik benzynowy o pojemności skokowej 1,0 dm3, oferowany w dwóch wersjach. Czterocylindrowe silniki benzynowe miały pojemność 1,2 oraz 1,4 dm3, przy czym większy był dostępny także w wersji turbodoładowanej. Zmodernizowano także silniki Diesla o pojemności 1,3 dm3. Większość silników łączono z mechanicznymi skrzyniami biegów, ale automatyczna skrzynia przekładniowa była oferowana z jednostką 1,4 dm3.

W lutym 2005 roku wprowadzono na rynek usportowioną wersję OPC wyposażoną w doładowany silnik benzynowy o pojemności 1,6 dm3.

Wszelkie prawa zastrzeżone - AUTO-ERA - 2002-2022 ; Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu