Samochody seryjne
arkusz w PDF

OPEL CORSA B (1993-2000)

Galeria OPEL CORSA B

Samochody Corsa drugiej generacji oznaczone literą B debiutowały w marcu 1993 roku podczas genewskiego Salonu Samochodowego, a jesienią tegoż roku pojawiły się w sprzedaży. Koncepcja pojazdu nie uległa zmianie ale nowe nadwozie miało bardziej obłe kształty oraz większe wymiary. Rozstaw osi powiększono o aż 10 cm, długość całkowita o ponad 7 cm, a szerokość niemal o 7 cm. Do produkcji Corsy, poza Hiszpanią, włączyła się nowa fabryka w Niemczech, w miejscowości Eisenach.W Europie produkowano jedynie dwubryłowe nadwozia typu hatch-back w układzie trzy- oraz pięciodrzwiowym. Obie wersje różniły się nieco ukształtowaniem tylnej części nadwozia, co miało także wpływ na pojemność bagażnika. Nadwozia trzybryłowe oraz kombi produkowane były poza Europą (Azja, Ameryka Południowa). Model Corsa był też „dawcą organów” do sportowej Tigry i dostawczego modelu Combo. Odpowiednio wzmocniona struktura nadwozia oraz jego wyposażenie przyczyniło się znaczącego wzrostu bezpieczeństwa biernego.

Gama silników benzynowych składała się początkowo z czterocylindrowych jednostek o pojemności skokowej 1,2, 1,4 i 1,6 dm3, natomiast silniki Diesla miały pojemność 1,5 lub 1,7 dm3. Wszystkie jednostki benzynowe były zasilane wtryskowo i wyposażone w katalizator, a niektóre z nich współpracowały z automatycznymi skrzyniami przekładniowymi.

W kwietniu 1997 roku przeprowadzono delikatny face-lifting samochodów rodziny Corsa oraz zmodyfikowano dotychczasowe silniki i wprowadzono nowy trzycylindrowy silnik benzynowy o pojemności 1,0 dm3.

Zakończenie produkcji samochodów Corsa drugiej generacji nastąpiło jesienią 2000 roku.

Wszelkie prawa zastrzeżone - AUTO-ERA - 2002-2022 ; Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu