Samochody seryjne
arkusz w PDF

TOYOTA COROLLA XI (2013-...)

Galeria TOYOTA COROLLA XI

Kolejna, jedenasta już generacja samochodów Corolla debiutowała w 2013 roku. W rodzinie tej nadal znajdowały się tylko nadwozia trzybryłowe. Nowe nadwozia znowu "urosły", bowiem rozstaw osi został powiększony aż o 10 cm. Zmiana ta wpłynęła na istotną poprawę warunków podróży, zwłaszcza dla pasażerów drugiego rzędu siedzeń.

Gama jednostek napędowych w wersjach europejskich składała się z silników benzynowych o pojemności skokowej 1,4, oraz 1,6 dm3 i turbodoładowanego silnika Diesla o pojemności 1,4 dm3. W pojazdach tych stosowano sześciobiegowe mechaniczne skrzynie przekładniowe. Nowością były opcjonalne bezstopniowe skrzynie typu CVT.

Samochody produkowane w USA różniły się ukształtowaniem przedniej i tylnej części nadwozia. Napędzane były silnikami benzynowymi o pojemności 1,8 dm3. Do wyboru pozostawały trzy rodzaje skrzyń przekładniowych; mechaniczna sześciobiegowa, hydromechaniczna o czterech biegach oraz bezstopniowa typu CVT.

Końcem 2016 roku samochody tej rodziny poddano nieznacznej modernizacji. W ramach face-liftingu zmieniła się głównie przednia część nadwozia, co spowodowało zwiększenie długości całkowitej pojazdu. W nowym zderzaku powiększono szerokość wlotu powietrza, a nowe lampy "połączone" zostały chromowaną listwą.

Wszelkie prawa zastrzeżone - AUTO-ERA - 2002-2019 ; Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu