Samochody seryjne
arkusz w PDF

BMW 3 VII (2018-...)

Galeria BMW 3 VII

Siódma generacja samochodów serii 3 debiutowała oficjalnie jesienią 2018 roku podczas Salonu Samochodowego w Paryżu, ale sprzedaż rozpoczęto w marcu następnego roku. Ogólna koncepcja konstrukcyjna została zachowana, ale wykorzystano nową sztywniejszą platformę o nazwie CLAR (Cluster Architecture). Rozstaw osi został powiększony o 41 mm, a długość całkowita wzrosła o 89 mm. Jednocześnie zmniejszono masę własną, głównie przez szersze stosowanie stopów aluminium.

Początkowo oferowano tylko pojazdy z czterodrzwiowym nadwoziem typu notch-back, natomiast modele z nadwoziem kombi (Touring) trafiły na rynek we wrześniu 2019 roku. Zrezygnowano z dalszej produkcji wersji z nadwoziem typu hatch-back (GT). Nowe nadwozia cechowały się mniejszą wartością współczynnika oporu powietrza Cx.

Zastosowano szeroką gamę jednostek napędowych. Były to cztero- i sześciocylindrowe rzędowe silniki benzynowe oraz silniki Diesla.

Modele bazowe, niezależnie od typu nadwozia miały klasyczny układ napędowy, ale kilka modeli dostępnych było z napędem obu osi (system xDrive). Mniejsze wersje silnikowe współpracowały z mechanicznymi skrzyniami biegów, ale większość była wyposażona w ośmiobiegowe "automaty".

Wszelkie prawa zastrzeżone - AUTO-ERA - 2002-2021 ; Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu