Samochody seryjne
arkusz w PDF

KIA SORENTO III (2014-...)

Galeria KIA SORENTO III

Trzecia generacja samochodów Sorento została oficjalnie przedstawiona jesienią 2014 roku, podczas Salonu Samochodowego w Paryżu.

Zachowano dotychczasową ogólną koncepcję konstrukcyjną, ale równocześnie powiększono wymiary pojazdu. W konstrukcji wykorzystano płytę podłogową modelu Kia Sedona. Rozstaw osi został powiększony o 80 mm, a długość całkowita wzrosła o 95 mm i wynosiła już niemal 4,8 m. Wysokość pojazdu została zredukowana o 15 mm. Oprócz podstawowych wersji pięcioosobowych oferowano wersje z trzema rzędami siedzeń. Wprowadzono wiele nowych elementów wyposażenia podnoszących komfort i bezpieczeństwo.

Gama jednostek napędowych była szeroka i dobierana odpowiednio do rynku przeznaczenia. W Europie oferowano turbodoładowane Diesle o pojemności skokowej 2,0 i 2,2 dm3 oraz wolnossący silnik benzynowy 2,4 dm3. Napęd kierowany był na koła przednie, a w niektórych wersjach oferowano dołączanie napędu kół tylnych. Stosowano sześciobiegowe skrzynie przekładniowe, zarówno mechaniczne jak i hydromechaniczne.

W 2018 roku przeprowadzono modernizację tej rodziny pojazdów. Zmiany zewnętrzne objęły oba zderzaki oraz przednie i tylne lampy. Istotnymi zmianami było wprowadzenie ośmiobiegowej automatycznej skrzyni przekładniowej łączonej z niektórymi silnikami oraz wersji wyposażeniowej GT-Line.

Wszelkie prawa zastrzeżone - AUTO-ERA - 2002-2022 ; Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu