Samochody seryjne
arkusz w PDF

MAZDA CX 5 II (2017-...)

Galeria MAZDA CX 5 II

Prezentacja drugiej generacji modelu CX-5 odbyła się jesienią 2016 roku podczas Salonu Samochodowego w Tokio. Premiera wersji europejskiej miała miejsce w marcu 2017 roku na salonie genewskim.

Dotychczasowa ogólna koncepcja konstrukcyjna pojazdu została zachowana. Rozstaw osi też nie uległ zmianie. Sylwetka nadwozia wyraźnie nawiązywała do poprzednika, ale różniła się wieloma szczegółami. Wlot powietrza nadal miał charakterystyczny zarys, ale został powiększony, natomiast nowe lampy przednie były węższe. Zderzak przedni nie miał już bocznych wlotów i w połączeniu z łagodniejszymi przetłoczeniami boków wpłynął na poprawę cech aerodynamicznych.

Początkowo silniki oraz zespoły przeniesienia napędu pochodziły z modeli pierwszej generacji. Oferowano sześciobiegowe skrzynie przekładniowe mechaniczne lub hydromechaniczne "automaty". Dostępne były wersje z napędem kół przednich oraz wersje z dołączanym napędem kół tylnych.

W połowie 2018 roku zmodernizowano najmocniejsze silniki. Jednostka benzynowa o pojemności 2,5 dm3 została wyposażona w układ wyłączania z pracy dwóch cylindrów przy mniejszym obciążeniu, natomiast silnik Diesla o pojemności 2,2 dm3 zyskał dodatkowe 9 KM mocy.

Wszelkie prawa zastrzeżone - AUTO-ERA - 2002-2023 ; Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu