Samochody seryjne
arkusz w PDF

OPEL TIGRA TWIN TOP (2004-2009)

Galeria OPEL TIGRA TWIN TOP

Ten mały sportowy samochód z atrakcyjnym nadwoziem typu otwartego zaprezentowano podczas Salonu Samochodowego w Genewie w 2004 roku, a więc cztery lata po zakończeniu produkcji modelu Tigra. Konstrukcja pojazdu powstała przy wykorzystaniu płyty podłogowej i zespołów mechanicznych popularnego modelu Corsa.

Dwuosobowe nadwozie można było w krótkim czasie przekształcić z roadstera w zgrabne trzybryłowe coupe (lub odwrotnie). Zastosowano oryginalne rozwiązanie sztywnego dwusegmentowego składanego dachu, opracowane we francuskiej firmie Heuliez. Po złożeniu oba segmenty dachu mieściły się w wydzielonej części bagażnika, za siedzeniami. Czas składania dachu wynosił jedynie 18 sekund. Za siedzeniami kierowcy i pasażera umieszczone zostały stałe pałąki ochronne.

Początkowo do napędu tych pojazdów stosowano alternatywnie dwa silniki benzynowe o pojemności skokowej 1,4 lub 1,8 dm3. Silniki montowane były poprzecznie i współpracowały z mechanicznymi skrzyniami przekładniowymi. Wersja z silnikiem 1,4 dm3 dostępna była także ze skrzynią zrobotyzowaną Easytronic.

Na początku 2005 roku do gamy silników dołączył turbodoładowany silnik Diesla o pojemności 1,3 dm3, który produkowany był w Polsce.

Zakończenie produkcji samochodów Tigra Twin Top nastąpiło wiosną 2009 roku.

Wszelkie prawa zastrzeżone - AUTO-ERA - 2002-2022 ; Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu