Samochody seryjne
arkusz w PDF

VOLKSWAGEN FOX (2004-2011)

Galeria VOLKSWAGEN FOX

Samochód o nazwie Fox wprowadzono do produkcji w brazylijskiej fabryce Volkswagena w 2004 roku. Nadwozie typu hatch-back (trzy- lub pięciodrzwiowe) miało rozstaw osi identyczny jak model Polo, ale jego długość jest mniejsza. Na rynku europejskim model Fox w wersji trzydrzwiowej debiutował podczas Salonu Samochodowego w Lipsku w kwietniu 2005 roku. Pojazd ten traktowano jako następcę modelu Lupo, mimo nieco większych wymiarów zewnętrznych.

Na rynku europejskim oferowane były trzy wersje silnikowe. Jednostki napędowe zabudowano poprzecznie w przedniej części pojazdu, a napęd przenoszony jest na koła przednie. Wersja bazowa napędzana jest trzycylindrowym silnikiem benzynowym o pojemności skokowej 1,2 dm3. Bardziej dynamiczna jest wersja z silnikiem o pojemności 1,4 dm3, wyposażonym w głowicę o 16 zaworach.

Najbardziej ekonomiczna jest wersja 1,4 TDI, z trzycylindrowym turbodoładowanym silnikiem Diesla, z bezpośrednim wtryskiem paliwa. Charakteryzuje się ona dobrymi osiągami i średnim zużyciem paliwa 4,9 dm3/100 km.

W wyposażeniu dodatkowym dostępny jest miedzy innymi układ ESP.

Model Fox został wycofany z europejskiej oferty Volkswagena początkiem 2011 roku. Jego następcą został model Up.

Wszelkie prawa zastrzeżone - AUTO-ERA - 2002-2022 ; Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu