Samochody seryjne
arkusz w PDF

PORSCHE PANAMERA (2009-...)

Galeria PORSCHE PANAMERA

Model o nazwie Panamera pojazdem tej marki mającym pięciodrzwiowe nadwozie typu hatch-back. Oficjalna premiera tego pojazdu odbyła się w kwietniu 2009 roku podczas Salonu Samochodowego w Szanghaju. Rozpoczęcie produkcji nastąpiło w czerwcu tegoż roku w fabryce w Lipsku.

Samonośne nadwozie ma niemal 5 m długości, ale jego bryła ukształtowana jest na podobieństwo do klasycznego sportowego modelu 911. Obłe kształty i smukła sylwetka przyczyniły się do uzyskania dobrych własności aerodynamicznych. Wnętrze pojazdu zapewnia komfortowe warunki jazdy dla czterech osób posadowionych na indywidualnych fotelach.

Zespoły mechaniczne dostosowano do sportowego charakteru pojazdu. Podstawowa wersja ma klasyczny układ zespołów, a do napędu zastosowano silnik benzynowy o pojemności skokowej 4,8 dm3. Jest to zmodernizowana jednostka napędowa znana już wcześniej z modelu Cayenne. W ofercie znajduje się również wersja z stałym napędem obu osi. Najbardziej dynamiczna wersja otrzymała silnik z turbodoładowaniem i napęd wszystkich kół jezdnych. Jej prędkość maksymalna przekracza granicę 300 km/h. Większość modeli wyposażono w siedmiobiegową, mechaniczną skrzynię przekładniową (PDK) pracującą w trybie automatycznym.

Wszelkie prawa zastrzeżone - AUTO-ERA - 2002-2019 ; Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu