Samochody seryjne
arkusz w PDF

CHRYSLER PACIFICA (2002-2007)

Galeria CHRYSLER PACIFICA

Model Pacifica to obszerny pojazd kategorii SUV (Sport Utylity Vehicle) opracowany na potrzeby rynku pólnocno-amerykańskiego. Seryjna produkcja tego modelu prowadzona była od sierpnia 2002 roku w kanadyjskiej fabryce koncernu Chrysler.

Pięciodrzwiowe nadwozie o sylwetce klasycznego kombi jest standardowo przeznaczone do przewozu pięciu osób. Wersje o nazwach Touring i Limited mieściły sześć osób na trzech rzędach wygodnych siedzeń. Nadwozie zostało bogato wyposażone w zakresie komfortu i bezpieczeństwa jazdy.

W pierwszym okresie produkcji do napędu pojazdu stosowano benzynowy silnik V6 o pojemności skokowej 3,5 dm3, który był zespolony z automatyczną skrzynia biegów. Układ napędowy był przygotowany do napędu wszystkich kół, ale na drodze o dobrej przyczepności napędzane były tylko koła przednie. Koła tylne napędzane były poprzez sprzęgło wielopłytkowe w przypadku wystąpienia poślizgu kół przednich. Wszystkie koła pojazdu zawieszone zostały niezależne, przy czym z tyłu zastosowano zawieszenie wielodrążkowe.

Od roku 2005 alternatywnie oferowano uproszczony układ przeniesienia napędu, jedynie na koła przednie i w takich pojazdach montowano silnik V o pojemności 3,8 dm3, ale o mniejszej mocy.

We wrześniu 2006 roku przeprowadzono operację face-lifting, w wyniku której zmienił się wygląd przedniej części nadwozia. W tym samym roku wycofano z produkcji silnik o pojemności 3,8 dm3, natomiast silnik o pojemności 3,5 dm3 zastąpiono większym o pojemności 4,0 dm3.

W listopadzie 2007 roku zakończono produkcję modelu Pacifica, a jego funkcję w gamie produktów firmy przejął większy model o nazwie Aspen.

Wszelkie prawa zastrzeżone - AUTO-ERA - 2002-2020 ; Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu