Samochody seryjne
arkusz w PDF

SEAT IBIZA V (2017-...)

Galeria SEAT IBIZA V

Piąta generacja Ibizy miała swą światową premierę podczas genewskiego Salonu Samochodowego w marcu 2017 roku. Gama modelowa została poważnie ograniczona, bowiem do produkcji skierowano tylko jedno nadwozie w postaci pięciodrzwiowego hatch-backa. Ogólna koncepcja konstrukcyjna została zachowana, ale wymiary pojazdu zostały znacząco powiększone. Wynikało to z zastosowania nowej modularnej platformy MQB-A0.

Rozstaw osi zwiększono o aż 95 mm, ale długość całkowita pojazdu wzrosła jedynie o 15 mm. Szerokość nadwozia wzrosła o 87 mm. Na tych zmianach zyskało zarówno wnętrze jak i przestrzeń bagażowa.

Do napędu stosowano początkowo skromną gamę jednostek napędowych, w której nie było silników Diesla. Podstawowy silnik benzynowy miał trzy cylindry i pojemność skokową 1,0 dm3. Występował w kilku wersjach osiągów, także z turbodoładowaniem (dwie wersje TSI). Drugim silnikiem była nowa czterocylindrowa jednostka o pojemności 1,5 dm3. Wszystkie wersje miały napęd kół przednich, przy czym stosowane były skrzynie przekładniowe pięcio- i sześciobiegowe, a opcjonalnie dwusprzęgłowe o siedmiu biegach.

Nieco później do gamy dołączyły czterocylindrowe silniki Diesla o pojemności 1,6 dm3.

Wszelkie prawa zastrzeżone - AUTO-ERA - 2002-2022 ; Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu